• Imouse w obsłudze jest prosty i intuicyjny. Wyszukuje leady w dowolnym języku w dowolnym miejscu.
 • Wpisując słowa w POLE: FRAZA WYSZUKIWANIA definiujemy ogólnie to co chcemy znaleźć. Wynikiem wyszukiwania będą leady ścisłe a także ogólne na zasadzie wyrazów bliskoznacznych, spokrewnionych i zastępczych. 
 • POLE: MUSI ZAWIERAĆ WYRAŻENIE wymusza wyszukiwanie dokładnie tego co w tym polu zostało wpisane z zachowaniem gramatyki. TRYB S oraz TRYB O są to tryby odpowiednio tryby ścisły oraz tryb ogólny. Tryby te mają wyłącznie zastosowanie gdy wyszukiwana fraza składa się co najmniej z dwóch wyrazów. Tryb ścisły wymusi wyszukiwanie dokładnie tego co zostało wpisane z zachowaniem interpunkcji. Tryb ogólny uwzględni wyszukiwanie nawet gdy dane słowa będą w innej kolejności oraz między nimi będą znajdować się inne słowa i wyrażenia.  Niżej  w opisie znajduje się przykład zastosowania.
 • POLE: NIE MOŻE ZAWIERAĆ WYRAŻENIA wymusza pomijanie w wyszukiwaniach dokładnie tego co w tym polu zostało wpisane z uwzględnieniem trybów pracy: trybu ścisłego oraz trybu ogólnego. Tryby te działają  identycznie jak tryby w POLU MUSI ZAWIERAĆ WYRAŻENIE. Wpisując adres domeny internetowej w to pole Imouse nie będzie przeszukiwał zasobów znajdujących się w tej domenie.
 • POLE: SZUKAJ NA TEJ STRONIE wymusza zawężenia wyszukiwania do określonej wpisanej w tym polu domeny i jej subdomen.
 • Wpisując liczbę w POLE: ZAWIERA WARTOŚĆ WIĘKSZĄ OD definiujemy wartość liczbową która będzie uwzględniona w wynikach wyszukiwania i jest większa od wpisanej wartości w to pole. 
 • Wpisując liczbę w POLE: ZAWIERA WARTOŚĆ MNIEJSZĄ OD definiujemy wartość liczbową która będzie uwzględniona w wynikach wyszukiwania i jest mniejsza od wpisanej wartości w to pole. 
 • Wpisując słowa w POLE: JEDNOSTKA MIARY definiujemy nazwę jednostki miary w której chcemy znaleźć wyniki. Może to być waluta (EURO, PLN, USD), masa (kg, tona), długość, szerokość (mm, m , mile, km) lub dowolna inna jednostka miary.
 • Zaznaczając jedną z opcji: kiedykolwiek, ostatnia doba, ostatni tydzień, ostatni miesiąc, ostatni rok Imouse w wynikach wyszukiwania pominie inny zakres dat umieszczenia danych w internecie aniżeli zaznaczony opcją.
 • Przykład tryb ścisły: wyrażenie Jan Kowalski. Imouse wyszuka stron na których będzie występować wyrażenie dokładnie w takiej formie jak jest czyli Jan Kowalski. Nie uwzględni wyników znajdywania np. Kowalski Marian Jan. 
  Przykład tryb ogólny: wyrażenie Jan Kowalski. Imouse wyszuka stron na których będzie występować to wyrażenie  w dowolnej formie Jan Kowalski. Imouse uwzględni wyniki znajdywania np. Kowalski Marian Jan i je pokaże mimo, że wyraz Jan Kowalski są w innej kolejności rozdzielone wyrazem Marian. 
 • W przypadku wyszukiwania w językach trudnych np języku chińskim należy wyszukiwany zwrot, wyrażenie przetłumaczyć na język chiński  korzystając z dowolnego narzędzia ( np. tłumacz google ). Przetłumaczone wyrażenie, zwrot wklejamy w odpowiednie pola tekstowe. Klikając: analizuj definicję wyszukiwania IMOUSE rozpoczyna pracę.